Stare okna – dlaczego ucieka ciepło?

Stare okna mogą powodować utratę ciepła w domu na wiele sposobów. Oto kilka z nich:

  1. Słabe uszczelnienie: stare okna często mają nieszczelne ramy i uszczelki, co powoduje wycieki powietrza z pomieszczenia na zewnątrz i odwrotnie. W konsekwencji, utrata ciepła jest większa.
  2. Cienkie szyby: stare okna mają często cienkie szyby, które nie są w stanie zatrzymać ciepła w pomieszczeniu. Szyby te mogą również być wykonane z nieefektywnego materiału, co dodatkowo pogarsza ich właściwości izolacyjne.
  3. Brak warstwy izolacyjnej: niektóre stare okna nie mają warstwy izolacyjnej pomiędzy ramą a szybą, co powoduje, że ciepło ucieka na zewnątrz.
  4. Brak odpowiedniego pokrycia: okna nie mające odpowiedniego pokrycia lub zasłony mogą również przyczyniać się do utraty ciepła w pomieszczeniu, zwłaszcza gdy są narażone na bezpośrednie działanie słońca.

Wszystkie te czynniki wpływają na to, że dom z zastosowaniem starych okien może być trudny do ogrzania w zimie. Może to prowadzić do nie tylko do niekomfortowej temperatury w pomieszczeniach, ale również do wzrostu kosztów związanych z ogrzewaniem.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

×