Okna dla osób z niepełnosprawnościami

Osoby niepełnosprawne lub starsze mogą korzystać ze specjalnych drzwi i okien, które ułatwiają im życie. Musi istnieć równowaga pomiędzy oknami, które są łatwe w użyciu, a jednocześnie zachowują odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Oczywiście, może to być trudne dla osoby, aby zrobić to na własną rękę. Może nawet nie wiedzieć, jakie cechy powinny mieć drzwi i okna. Dlatego też konieczne jest, aby mieć do czynienia z firmą okienną, która może obsługiwać potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych za pomocą okien i drzwi.

Niezbędne udogodnienia

Co może ułatwić otwarcie okna? Osoba niepełnosprawna może mieć trudności z otwarciem lub zamknięciem okna. Możliwe jest, że osoba może poważnie zranić swoje palce podczas próby pracy przy oknie. Osoba na wózku inwalidzkim może nie być w stanie podnieść okna dwuskrzydłowego wystarczająco wysoko. Okna rozwierane są najlepszymi oknami dla osób, które mają trudności z obsługą okien, które w przeciwnym razie byłyby poza zasięgiem. Co z umiejscowieniem klamki? W niektórych przypadkach należy zmienić umiejscowienie klamek okiennych, aby umożliwić łatwiejszy dostęp. Nawet jeśli korba jest używana, aby okno było wygodniejsze w użyciu, musi być umieszczona w miejscu, które jest łatwo dostępne.

Okno może nie być w pełni przygotowane do korzystania przez osobę niepełnosprawną. Nie tylko osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą mieć problem z dosięgnięciem wyższych klamek. Inne niepełnosprawności fizyczne mogą wpływać na zdolność osoby do chwytania za klamki. Jeśli osoba straci równowagę, może wpaść na szybę i zrobić sobie krzywdę. W przypadku niektórych osób lub określonych typów uchwytów i zamków konieczne może być umieszczenie niższych uchwytów. Co z kwestiami bezpieczeństwa w przypadku dużych okien w drzwiach? Naturalnie, zbyt duża ilość szkła w drzwiach może być niepokojąca dla niektórych osób. Mogą oni myśleć, że szkło jest łatwe do rozbicia. Można zainstalować szkło okienne, które jest w stanie łatwo wytrzymać uderzenia. Ten rodzaj szkła nie jest przeznaczony tylko do okien w drzwiach. Można je stosować w innych oknach w całym domu. Okiennice wewnętrzne mogą być używane do ochrony szkła, jak również prywatności. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

×