Niski próg czy bezprogowe drzwi tarasowe

Przeszklenia są koniecznością. Obecnie takie przeszklenia są niesamowicie modne. Przeszklone ściany łączą salon oraz ogród. W dużych domach takie systemy okienne sprawdzają się idealnie. Oferują wyjątkowe możliwości aranżacji. Wystające progi nie są rekomendowane, dlatego warto dobrze opracować wyjście na balkon lub taras. Szczególnie dla starszych lub niepełnosprawnych osób ma to ogromne znaczenie. W domach, w których są małe dzieci także trzeba zadbać o próg. Bezpieczne mieszkanie zawsze ma znaczenie.

 Niski próg tarasu jest najlepszy

Dobre są takie rozwiązania, jak:

  • typowy próg o wysokości 5-7 cm
  • niski próg o wysokości 2 cm
  • drzwi bezprogowe, w których progu nie ma, a raczej jest schowany w posadzce

Ciepły próg to niezwykle ważna rzecz, dlatego dobrze jest zamontować próg z PVC, który jest ciepły i daje odpowiednią ochronę. Klienci doceniają taką rzecz i stosują zawsze, gdy jest taka konieczność. Klientom taki próg daje ogromną radość oraz wielką przyjemność. Bez tego nie da się spokojnie funkcjonować. Klienci mogą zamawiać różne rodzaje progów. Zawsze jednak muszą brać pod uwagę to, by taki próg zabezpieczał niejedno mieszkanie i dawał pełne zadowolenie każdej osobie. Jakość takich rozwiązań zawsze jest najważniejsza. 

Przeszklone ściany to moda, duże przeszklone sufity są stosowane na poddaszach. Szkło musi być grube, najlepiej hartowane, aby w takim domu mieszkało się w pełni bezpiecznie. Najwyższa jakość takiego rozwiązania sprawdza się zawsze. Ciepłe i bezpieczne drzwi to podstawa. Warto stosować progi ciepłe, o dobrym wskaźniku przenikania ciepła. Taki próg jest najlepszym rozwiązaniem, po które zawsze warto sięgać. Klienci są zainteresowani tym, co ma znaczenie. Progi są ważne, ale im niższe, tym lepiej się z nich korzysta. Niski próg nie może być wyższy niż 20 mm. Ta wysokość oznacza brak barier. Niskie progi są wykonane z aluminium lub PCW. Stosuje się je w drzwiach balkonowych rozwieralnych, przesuwnych albo przesuwno-rozwieralnych. Ma dodatkową termoizolację, posiada większą liczbę komór, daje lepszy współczynnik przenikania ciepła. Progi aluminiowe mają dodatkową wkładkę termoizolacyjną. Takie rozwiązanie jest rekomendowane w każdym dużym domu.

Drzwi bezprogowe są dobrym rozwiązaniem, są bardzo wysokiej jakości. Uszczelki są widoczne, a bezprogowe mogą być drzwi, które lekko się unoszą. Drzwi bez progu są bardzo wygodne, dobrze się je użytkuje. Wyglądają dobrze, są wygodne i nie powodują dyskomfortu osobom mającym problemy z poruszaniem się. Niejedna osoba doceni takie drzwi. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

×