Jak dbać o okna. Krok po kroku.

Okna powinny być mocne ,trwałe, nowoczesne oraz czyste. O okna trzeba zawsze dbać. Szyby nie mogą mieć smug, ich okucia powinny być lekko pracujące. Jak to osiągnąć? Należy dobrze myć okna i konserwować je tak, aby służyły przez wiele lat. Mycie okien to podstawa i należy co najmniej dwa-trzy razy w roku umyć je porządnie. Nie można zaniedbywać okien, a dbałość o nie to sprawa naprawdę najwyższej próby. Klienci cenią to, co ważne. Bez takich okien byłoby trudno zadbać o ładne okna w dobrym stylu. Klienci chętnie dbają o okna i mają zamiar zapewnić sobie czystość. Samodzielne mycie okien jest męczące w dużych domach, w których okien jest kilkanaście. W mieszkaniach okien nie ma aż tyle, więc spokojnie można je umyć i zadbać o ich wyjątkowy styl. 

Do mycia okien należy się przygotować

Mycie okien wymaga solidności i dbałości o to działanie. Trzeba zgromadzić miękkie ściereczki, najlepiej z mikrofibry. Do tego płyn do mycia szyb lub naczyń, który zmywa kurz z szyb oraz znakomicie czyści profile oraz uszczelki. Gumowa ściągaczka do szyb także jest rzeczą godną uwagi. Papierowy ręcznik pomoże w dobrym i szybkim oczyszczaniu okien. Na pewno tak wyposażeni możemy zadbać o czyste oraz piękne okna w najlepszym stylu. Co nie jest potrzebne? Nie wolno stosować ostrych ścierek, środków żrących oraz ścierających. Aceton i rozpuszczalniki chemiczne uszkodzą okna, więc także nie wolno ich stosować. Niektóre panie myją okna wodą z octem i to też jest dobry wybór środka do mycia okien. Mydło w płynie dodane do wody także pozwala umyć skutecznie szyby. Profile i uszczelki także można czyścić za ich pomocą. 

Mycie okien za pomocą dobrych środków

Do białych okien dobre są środki czyszczące takie, jak np. Vekapro XtraCare White. Świetnie czyści białe profile okienne, usuwa tłuste plamy po oleju czy sadzy, usunie też pozostałości kremu do rąk czy innych zabrudzeń. Kolrowe okna dobrze jest myć preparatem Vekapro XtraCare Colour, który wyczyści profile kolorowe, a w żadnej mierze ich nie uszkodzi. Takie produkty są naprawdę godne uwagi i cenne, a ich jakość sprawdza się tak, jak żadna inna. 

Czystość i specjalistyczne środki czyszczące

Uszczelki są istotne dla prawidłowej pracy okien. Należy je zawsze umyć np. wodą z mydłem lub płynem do mycia naczyń. Polecanym środkiem jest Vekapro SealProtect, który chroni okna i przedłuża trwałość uszczelek, a także rekonstruuje ich kolor. Takie produkty są godne rekomendowania i warto je nabyć w niewysokiej cenie. Dbałość o okna jest godna rekomendowania, a każda pani domu czasami musi umyć porządnie okna. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

×