Główne zalety żaluzji drewnianych

Od żaluzji wewnętrznych teoretycznie oczekuje się spełniania dość podobnych funkcji, jednakże funkcje te mogą być spełniane na różne sposoby i nie zawsze będą spełniane tak samo dobrze. Warto więc popatrzeć sobie na różne rozwiązania i zwrócić uwagę na ich cechy szczególne. Takie żaluzje wykonane z drewna, mimo iż w Polsce nie są czymś szczególnie popularnym, o dziwo mogą okazać się znacznie lepsze w praktycznym zastosowaniu niżeli tradycyjne rolety. Dowodzą tego ich kluczowe zalety, które są opisane poniżej.

1 – bardzo dobre parametry techniczne
Wygląd jest oczywiście ważny, ale można zacząć się nad nim zastanawiać dopiero wtedy, gdy okaże się, że żaluzje spełniają swoje podstawowe funkcje, czyli że są w stanie odpowiednio zabezpieczyć okno i stworzyć dla niego (i zarazem dla całego domu) skuteczną ochronę nie na rok, a na długie lata. Dużą zaletą drewna, niezależnie od jego sposobu wykorzystania, prawie zawsze jest jego trwałość. Drewniane elementy prawie zawsze potrafią wykazać się świetną wytrzymałością. Tak to właśnie dzieje się z drewnianymi roletami, które latami utrzymują swoją pierwotną konstrukcję i wygląd, ponieważ praktycznie w ogóle nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne.

2 – liczne możliwości regulacji
Fajnie by też było, gdyby przy pomocy zmiany ułożenia żaluzji dało się w pewnym sensie sterować światłem i przede wszystkim tym, jak duża jego ilość będzie wchodzić do pomieszczeń. W przypadku żaluzji drewnianych ta opcja rzeczywiście istnieje. Poprzez użycie w nich pewnych nowocześniejszych systemów można uzyskać dostęp do specjalnego praktycznego mechanizmu, który pozwoli dowolnie sterować panelami, zmieniać ich kąt ustawienia i przesuwać całymi żaluzjami w dół lub w górę. Wszystkie te dodatkowe funkcje wypadają na korzyść rolet drewnianych. Można powiedzieć, że funkcjonalność to ich drugie imię.

3 – naturalne wykonanie
Zapewne dla wielu osób nie będzie mieć ono absolutnie żadnego znaczenia, jednakże znajdą się i tacy, którzy rzeczywiście je docenią i wezmą je pod uwagę przy porównywaniu do siebie różnych odmian rolet. Żaluzje drewniane są tworzone z drewna, czyli mają w pełni naturalne pochodzenie. Bardzo często nie ma w nich nawet krzty sztucznych tworzyw, których procesy produkcji zwykle nie są zbyt dobre dla środowiska. Sięgając po te bardziej naturalne rozwiązania, nie tylko robi się  coś dobrego dla świata, ale też robi się coś dobrego dla siebie, domu i pozostałych domowników. Pomieszczenia wypełnione naturalnymi materiałami zawsze są bardziej ciepłe i przytulne, co wpływa na to, jak się w nich mieszka.

4 – ponadczasowy wygląd
Ponadczasowy i zarazem uniwersalny – po prostu sprawdzający się tak samo dobrze absolutnie wszędzie. Drewniane żaluzje mogą zostać wprowadzone do dowolnego pomieszczenia, albowiem w każdym znakomicie się odnajdą i w każdym będą świetnie się prezentować. Ilość zastosowań dla tych wewnętrznych zasłon naprawdę zaskakuje i to wyłącznie na korzyść. Z jednej strony drewno jest materiałem tradycyjnym, dlatego zawsze potrafi połączyć się z bardziej eleganckimi i klasycznymi wnętrzami, ale z drugiej strony surowy i minimalistyczny kształt żaluzji pozwala równie dobrze wykorzystywać je w nowocześniejszych stylistykach. Liczne zastosowania są też efektem szerokiej gamy kolorystycznej. Wśród żaluzji drewnianych występują modele jasne czy wręcz białe, ale też ciemnobrązowe czy niemalże czarne.

5 – prosta obsługa
Teraz oczywiście w każdej branży firmy i producenci próbują doszukiwać się jakichś nowych i nietypowych rozwiązań, którymi mogliby zaskoczyć klientów, jednakże to właśnie te rozwiązania, które występują na rynku od lat, często są najbardziej praktyczne i użyteczne. Wynika to z tego prostego faktu, że ludzie po prostu wiedzą, jak z nich korzystać. Żaluzje drewniane są łatwe w obsłudze i niewymagające pod względem konserwacji czy pielęgnacji. Tak naprawdę przez większość czasu niczego nie trzeba z nimi robić, aby i tak utrzymać je w dobrym stanie przez naprawdę długie lata.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

×